Προγνωστικά Σήμερα
  • Follow Us -
5

Κουπόνι Στοιχήματος: Δύσκολα για την Ελλάδα…

Η Ελλάδα κάνει το δικό της ντεμπούτο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19 αντιμετωπίζοντας τη Νορβηγία. Στο πρόγραμμα της Τρίτης (4/7) έχουμε επίσης αναμετρήσεις από το MLS και το Κύπελλο Βραζιλίας.

152. Νορβηγία U19 – Ελλάδα U19 (19:00)

Το απόλυτο από τη Νορβηγία στον 1ο Όμιλο του Elite Round των προκριματικών του Euro U21, κέρδισε κατά σειρά Ρουμανία (4-0), Γαλλία (2-1) και Β. Ιρλανδία (5-2), για να πάρει το εισιτήριο για τα τελικά. Επτά βαθμοί σε τρεις αγωνιστικές στον 5ο Όμιλο του Elite Round των προκριματικών ήταν αρκετοί για την Ελλάδα, για να πάρει έστω και στην ισοβαθμία την πρόκριση. Κέρδισε Εσθονία (3-0) και Ιρλανδία (1-0), ενώ έμεινε στο «Χ» με τη Σλοβακία (1-1). Δύσκολη αποστολή για την εθνική μας, πρόταση το 1Χ & Under 3.5 στο 1.78. (Stoiximan)

155. Ισλανδία U19 – Ισπανία U19 (22:15)

Μετά την ισοπαλία με την Τουρκία (2-2), η Ισλανδία επικράτησε των Αγγλίας (1-0) και Ουγγαρίας (2-0) και τερμάτισε στην 1η θέση του 7ου Ομίλου του Elite Round των προκριματικών, κάνοντας την έκπληξη με την πρόκριση που πήρε. Έστω και στην ισοβαθμία (7 β.) με τη Δανία στον 3ο όμιλο του Elite Round, η Ισπανία πέτυχε το σκοπό της και προκρίθηκε στα τελικά. Ξεχειλίζει από ταλέντο και είναι το φαβορί. Οι Ισλανδοί πάντως είναι σκληροτράχηλοι. Πάμε στον 1 με Ασιατικό Χάντικαπ +1.75 στο 1.82. (Novibet)

162. Ορλάντο Σίτι – Τορόντο (02:30)

Με ένα γκολ στο 1ο ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη, η Ορλάντο Σίτι επικράτησε με 3-1 του Σικάγο και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από τρεις αγωνιστικές. Παρέμεινε λοιπόν στην πρώτη επτάδα της Ανατολικής Περιφέρειας του MLS. Φιλοξενεί ένα Τορόντο που δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Προέρχεται από τρεις σερί ήττες και αγνοεί την επιτυχία εδώ και έξι σερί παιχνίδια. Είναι ευκαιρία της Ορλάντο να συνεχίσει θετικά. Θα πάρουμε τον άσο στο 1.76. (Novibet)

163. Μπαΐα – Γκρέμιο (03:00)

Άτυχη η Μπαΐα. Βρέθηκε κοντά το να πάρει το «Χ» με την Γκρέμιο, εντούτοις δέχθηκε το γκολ της ήττας στις καθυστερήσεις. Δεύτερο σερί αρνητικό αποτέλεσμα και μόλις μία νίκη στα πέντε τελευταία ματς. Οριακά εκτός θέσεων υποβιβασμού. Στο Κύπελλο απέκλεισε τη Σάντος. Η Γκρέμιο επιθυμεί να κάνει το 2/2 απέναντι στην Μπαΐα, την οποία κέρδισε δύσκολα για το πρωτάθλημα. Ξεπέρασε το εμπόδιο της Κρουζέιρο στους «16» για να περάσει στα προημιτελικά. Ελπίζουμε σε ματς ανάλογο του τελευταίου μεταξύ τους, το G/G στο 1.72. (Pame Stoixima)

170. Λος Άντζελες Γκάλαξι – Λος Άντζελες (05:30)

Το 2-2 στην έδρα της Σαν Χοσέ αποτέλεσε την τέταρτη διαδοχική ισοπαλία της Λος Άντζελες Γκάλαξι. Χωρίς νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές. Μόλις 16 βαθμοί οι συγκομιδή της σε 19 ματς στο φετινό MLS. Η Λος Άντζελες από την άλλη, προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Ντάλας. Δεύτερο σερί ματς που χάνει και τρίτο στα πέντε τελευταία. Έχασε έδαφος βαθμολογικά και με ματς λιγότερο, απέχει τρεις βαθμούς πλέον από την πρωτοπόρο Σεντ Λούις Σίτι στην Ανατολική Περιφέρεια του MLS. Είναι ματς που μπορεί να «ανοίξει», το Over 2,5 στο 1.70. (Stoiximan)