Προγνωστικά Σήμερα
  • Follow Us -
5

Κουπόνι Στοιχήματος: Κρίνεται ο τίτλος στην Ιταλία, μικρό το ενδιαφέρον στο ποδόσφαιρο

Αρκετά περιορισμένες οι επιλογές μας στο κουπόνι της Παρασκευής (23/6), με τα πρωταθλήματα της Ιρλανδίας και της Ισλανδίας να ξεχωρίζουν. Όλα τα φώτα στην Ιταλία και στον 7ο τελικό της Lega Basket Serie A.

394. Μποέμιανς – Σάμροκ Ρόβερς (21:45)

Θετικά μπορεί να δει η Μποέμιανς τη «λευκή» ισοπαλία (0-0) στην έδρα της Ντέρι. Έμεινε βέβαια χωρίς νίκη για δεύτερη σερί αγωνιστική, τη στιγμή που μετρά μόλις μία στις επτά πιο πρόσφατες. Απουσιάζει η σταθερότητα. Υποδέχεται μία Σάμροκ Ρόβερς που προέρχεται από τρία διαδοχικά θετικά αποτελέσματα, με εννέα γκολ ενεργητικό και μηδέν παθητικό. Στο τελευταίο της ματς, η πρωτοπόρος κέρδισε με 4-0 τη Γιου Σι Ντι. Μπορεί να συνεχίσει θετικά, το διπλό στο 2.20. (Novibet)

404. Κοπάβογκουρ – Μπρέινταμπλικ (22:15)

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Κοπάβογκουρ. «Τρέχει» αρνητικό σερί πέντε ηττών. Στα δύο τελευταία της ματς δεν έχει σκοράρει καν, την ίδια στιγμή που η εστία της έχει παραβιαστεί οχτώ φορές. Στο πιο πρόσφατο έχασε με 5-0 από τη Βαλούρ εντός έδρας. Παρά το προβάδισμα των δύο γκολ που πήρε στην έδρα της Χαφνάρφιορντουρ, η Μπρέινταπλικ συμβιβάστηκε με την ισοπαλία (2-2). Έχασε έδαφος, πλέον στο -7 από την κορυφή. Σε καλύτερη κατάσταση από την αντίπαλό της πάντως, το 2 & Over 1,5 στο 1.70. (Stoiximan)

5057. Μιλάνο – Βίρτους Μπολόνια (21:30)

H Βίρτους Μπολόνια κέρδισε την Αρμάνι Μιλάνο με 85-66 στο Game 6 της σειράς των τελικών, έφερε τη σειρά των τελικών στα ίσια (3-3) χάρη στο επιβλητικό της παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και δη στην τέταρτη περίοδο και το τίτλος του πρωταθλητή θα κριθεί σε 7ο ματς στο Μιλάνο. Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα έμεινε πολύ χαμηλά στο δίποντο, έχασε την ευκαιρία να εξασφαλίσει την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Μπολόνια, όμως είναι πλέον στο χέρι της να τα καταφέρει, αγωνιζόμενη μπροστά στον κόσμο της. Η νίκη της Μιλάνο με Χάντικαπ -4.5 πόντους πληρώνει στο 1.90. (Stoiximan)