Προγνωστικά Σήμερα
  • Follow Us -
5

Κουπόνι Στοιχήματος: «Μικρός» και… μεγάλος τελικός του Nations League, πράξη δεύτερη στους τελικούς της Liga Endesa

Μικρό διάλειμμα σήμερα (18/6) από τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, για τη διεξαγωγή του τόσο του μικρού, όσο και του μεγάλου τελικού του Nations League, για μία θέση στα τελικά του Euro. Στην Ισπανία, διεξάγεται το δεύτερο ματς της σειράς των τελικών του ισπανικού πρωταθλήματος στο μπάσκετ.

1800. Ολλανδία – Ιταλία (16:00)

Αν και βρήκε γκολ ισοφάρισης στα… χασομέρια (90’+6’), η Ολλανδία δεν άντεξε στην παράταση, δέχθηκε άλλα δύο γκολ από την Κροατία και υπέστη την ήττα με 4-2 στα ημιτελικά του Nations League. Επιθετικά καλή, όμως επιρρεπής αμυντικά. Στον έτερο ημιτελικό, η ψυχρολουσία για την Ιταλία ήρθε στο τέλος, δεχόμενη ένα δεύτερο τέρμα στο 88’. Δεν έχασε αδίκως, ήταν κατώτερη της «ρόχα» στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, με εξαίρεση το τελευταίο 20λεπτο που είχε τον έλεγχο. Βάσει της εικόνας των δύο μονομάχων, δεν αποκλείεται να δούμε γκολ και από τις δύο πλευρές. Αξιόλογο το 1.71 του G/G. (Novibet)

1801. Κροατία – Ισπανία (21:45)

Σε ακόμα ένα παιχνίδι, σε ακόμα μία διοργάνωση, η Κροατία απέδειξε ότι διανύει μία «χρυσή» εποχή. Με μπροστάρη τον 37χρονο Μόντριτς και παρότι ισοφαρίστηκε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, εμφανίστηκε πολύ πιο έτοιμη στην παράταση και σκοράροντας δις (98’, 116’), κέρδισε με 4-2 την Ολλανδία για την πρόκριση στον τελικό του Nations League. Με γκολ του Χοσέλου στο 88ο λεπτό, η Ισπανία νίκησε -και πάλι- την Ιταλία στα ημιτελικά της διοργάνωσης με 2-1 και θα πάει στο «ραντεβού» του «Stadion Feijenoord». Είχε καλές και κακές στιγμές στο παιχνίδι της, οι αλλαγές του Ντε λα Φουέντε δεν απέδωσαν τα μέγιστα, όμως έστω και κόντρα στη ροή του αγώνα, σκόραρε. Γιατί να μην δούμε έναν εντυπωσιακό τελικό. Το G/G στο 1.87. (Stoiximan)

5028. Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Μαδρίτης (19:30)

Χάρη στον πλουραλισμό που παρουσίασε επιθετικά, η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 97-88 της Ρεάλ Μαδρίτης, στον πρώτο τελικό της Liga Endesa. Έκανε λοιπόν τον πρώτο βήμα για να σώσει μία σεζόν, που δεν απέδωσε τα αναμενόμενα. Δεν έπιασε ιδιαίτερα στάνταρ απόδοσης, όμως με επτά παίκτες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων, πήρε την απαραίτητη βοήθεια. Ολοκλήρωσε άλλωστε τον αγώνα με +40% από τα 6.75, 20 ασίστ και μονοψήφιο αριθμό λαθών. Δεν θα είναι κάθε φορά του «Αϊ Γιαννιού», η Βασίλισσα μπορεί να παίξει καλύτερα. Επιλογή το Περιθώριο Νίκης 1-5 πόντων στο 2.62 (Stoiximan)