Προγνωστικά Σήμερα
  • Follow Us -
5

Κουπόνι Στοιχήματος: Πιο ανταγωνιστική η Ελλάδα

Να μάθει από τα λάθη της και να παίξει καλύτερα στο ματς της 2ης αγωνιστικής του Euro U19 απέναντι στην Ισπανία καλείται η εθνική Ελλάδος. Αγωνιστική δράση έχουμε επίσης σε Ιρλανδία, ενώ έχουμε και την έναρξη του 2ου γύρου στην Αργεντινή. Στο Μεξικό διεξάγεται η 2η αγωνιστική.

214. Ελλάδα U19 – Ισπανία U19 (19:00)

Αδίκησε τον εαυτό της η Ελλάδα. Πλήρωσε όλα της τα λάθη στο 1ο ημίχρονο και δέχθηκε πέντε γκολ. Έκανε την προσπάθειά της στην επανάληψη, μείωσε σε απόσταση ενός τέρματος, όμως δεν απέφυγε την ήττα με 5-4 στην πρεμιέρα του 2ου Ομίλου του Euro U19. Στον αντίποδα, η Ισπανία κέρδισε με 2-1 την Ισλανδία και έκανε βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση. Μπορούν να σκοράρουν αμφότερες, στο 1.89 το G/G. (Novibet)

219. Μποέμιανς – Ντάνταλκ (21:45)

Από την εκτός έδρας νίκη με 4-3 επί της Σέλμπουρν για τα ημιτελικά του Λένιστερ Καπ προέρχεται η Μποέμιανς. Στο πρωτάθλημα αγνοεί την επιτυχία εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, μετρώντας δύο ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες. Δεν έχει σταθερότητα και έχει πέσει 5η. Σε ένα απαιτητικό παιχνίδι, η Ντάνταλκ κέρδισε με 2-0 την πρωτοπόρο Σάμροκ Ρόβερς και επέστρεψε στα «τρίποντα» μετά το 1-1 με τη Σεντ Πάτρικς. Αήττητη εδώ και πέντε αγωνιστικές, μόλις στο -1 από την πρώτη τριάδα. Πείθει παραπάνω, το 2 DNB στο 2.15. (Novibet)

227. Ισλανδία U19 – Νορβηγία U19 (22:00)

Έκανε την προσπάθειά της η Ισλανδία, όμως εν τέλει δεν απέφυγε την ήττα με 2-1 από την Ισπανία. Πλέον κόντρα στη Νορβηγία αναζητά ένα αποτέλεσμα που θα τη βάλει στο παιχνίδι της πρόκρισης. Η Νορβηγία από την πλευράς της εκμεταλλεύτηκε κάθε λάθος της ελληνικής άμυνας και μπήκε στα αποδυτήρια με προβάδισμα πέντε τερμάτων. Λίγο έλειψε να τα γκρεμίσει όλα στην επανάληψη, εντούτοις εξασφάλισε τη νίκη με 5-4. Έχει τα φόντα τα κάνει το 2/2 στο σκανδιναβικό ντέρμπι, πληρώνει στο 1.94 το διπλό. (Pame Stoixima)

235. Σεντράλ Κόρδοβα – Νιούελς Ολντ Μπόις (03:30)

Στο 1-1 με την Εστουδιάντες παρέμεινε η Σεντράλ Κόρδοβα. Τρίτη διαδοχική ισοπαλία, ολοκληρώνοντας τον 1ο γύρο της Λίγκα Προφεσιονάλ ούσα αήττητη για πέντε σερί αγωνιστικές. Παρότι βρέθηκε να κυνηγάει μέχρι και με δύο γκολ πίσω στο σκορ, η Νιούελς Ολντ Μπόις πήρε την ισοπαλία (2-2) απέναντι στη Χιμνάσια Λα Πλάτα. Έμεινε στο «Χ» για τέταρτο σερί ματς, την ώρα που παραμένει χωρίς ήττα στα τελευταία οχτώ. Αμφότερες πάνε στον 2ο γύρο του πρωταθλήματος με καλή φόρμα. Ικανή αμυντικά η Σεντράλ Κόρδοβα, στο 1.80 το ασιατικό Under 2,00. (Novibet)

238. Πουέμπλα – Σάντος Λαγκούνα (04:00)

Ούτε κρύο, ούτε ζέστη για την Πουέμπλα, που ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη Λίγκα ΜΧ με ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Τίγκρες. Δεν ισχύει το ίδιο και για τη Σάντος Λαγκούνα, που υποδέχθηκε την Κερετάρο, από την οποία έχασε με 2-0. Είναι μόλις η 2η αγωνιστική, οι ομάδες «ψάχνονται». Πάμε στο ασιατικό Under 3,25 στο 1.70. (Stoiximan)