Προγνωστικά Σήμερα
  • Follow Us -
4

Κουπόνι Στοιχήματος: Πρεμιέρα στο Μουντιάλ Γυναικών, προκριματικά Κόνφερενς και… Σουνταμερικάνα

Με την αναμέτρηση της συνδιοργανώτριας Νέας Ζηλανδίας απέναντι στη Νορβηγία γίνεται η έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών. Αργότερα έχουμε τους επαναληπτικούς για τον 1ο προκριματικό του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ αλλά και μετά τα μεσάνυχτα, ματς για τους «32» του Κόπα Σουνταμερικάνα.

197. Νέα Ζηλανδία (Γ) – Νορβηγία (Γ) (10:00)

Συνδιοργανώτρια του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών μαζί με την Αυστραλία είναι η Νέα Ζηλανδία, που συμμετάσχει για πέμπτη σερί φορά σε ομίλους της διοργάνωσης, δίχως πρόκριση στα νοκ-άουτ στις τέσσερις προηγούμενες. Αρκετά μέτρια στα φιλικά, στα πέντε τελευταία κέρδισε μονάχα το Βιετνάμ (2-0). Η Νορβηγία προέρχεται από τη φιλική ισοπαλία (3-3) με τη Σουηδία. Διαθέτει πολύ καλύτερο υλικό από τις Νεοζηλανδές, γι’ αυτό και θα ποντάρουμε στο 2 & Over 2,5. σε απόδοση 1.80. (Stoiximan)

236. Γκλεντοράν – Γκζίρα Γιουνάιτεντ (21:30)

Παρότι υπέστη την ανατροπή στη Μάλτα, η Γκλεντοράν πήρε το «Χ» με την Γκζίρα Γιουνάιτεντ (2-2), χάρη σε ένα γκολ λίγο μετά την έναρξη του 2ου ημιχρόνου. Τέσσερις ημέρες αργότερα, ηττήθηκε σε φιλικό από την Ντουντέλα (3-2). Η Γκζίρα έχασε την ευκαιρία να ταξιδέψει με προβάδισμα στη Βόρεια Ιρλανδία. Σαφώς και διατηρεί ελπίδες πρόκρισης, έχει πρότερη εμπειρία σε προκριματικά. Αμφίρροπο παιχνίδι στο «BetMcLean Oval», το G/G στο 1.91. (Pame Stoixima)

241. Ντέρι – Τόρσαβν (21:45)

Αν και έκανε την προσπάθειά της, η Ντέρι δεν πήρε κάτι περισσότερο από τη «λευκή» ισοπαλία (0-0) στην έδρα της Τόρσαβν. Θα μπορούσε να είχε κερδίσει βάσει της εικόνας της στο 1ο ημίχρονο, όμως δεν μετουσίωσε την κυριαρχία της σε γκολ. Η ομάδα από τα Νησιά Φερόε πίεσε αρκετά στο δεύτερο 45λεπτό, χωρίς αποτέλεσμα. Προσδοκά σε ανάλογη εικόνα με αυτή και στο ματς του «The Ryan McBride Brandywell Stadium», αν και οι πιθανότητες δεν είναι υπέρ της. Επιλογή το combo 1 & Under 3,5. (Stoiximan)

218. Γιουρόπα – Ντουκατζίνι (18:00)

Δεχόμενη γκολ στο 90’+4’, η Γιουρόπα υπέστη την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Ντουκατζίνι, σε ένα ματς που δεν ήταν χειρότερη της αντιπάλου της και άξιζε έστω το «Χ». Θα έχει την ευκαιρία να πάρει αυτό που μπορούσε, στον επαναληπτικό του «Victoria Stadium». Με το «δεξί» η ομάδα από το Κόσοβο, στην παρθενική της συμμετοχή σε ευρωπαϊκή διοργάνωση. Ταξίδεψε στο Γιβραλτάρ με προβάδισμα. Θα είναι ξανά ανταγωνιστική. Στο 1.70 το G/G. (Stoiximan)

247. Αουντάξ Ιταλιάνο – Νουμπλένσε (01:00)

Σε ένα καίριας σημασίας παιχνίδι, απέναντι σε μία Κοπιαπό που βρίσκεται από κάτω της βαθμολογικά, η Αουντάξ Ιταλιάνο δεν ανταπεξήλθε και υπέστη την εκτός έδρας ήττα με 1-0 για τη 17η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν Χιλής. Στο χέρι της να σκοράρει στο επερχόμενο ματς μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα και να προκριθεί. Υποδέχεται μία Νουμπλένσε που επίσης δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Προέρχεται από το 1-1 στην έδρα της Μαγκαλάνες και απέχει από τις νίκες εδώ και οχτώ αναμετρήσεις. Όλα «ανοιχτά» στον δεύτερο… εμφύλιο για τους «32» του Κόπα Σουνταμερικάνα, ίσως αλληλοεξουδετερωθούν. Το Under 2,5 στο 1.71. (Novibet)