Προγνωστικά Σήμερα
  • Follow Us -
5

Κουπόνι Στοιχήματος: Σηκώνουν κούπα στο Euro U19 και το Γκολντ Καπ

Πέρα από μία… τριπλέτα αγώνων από Σουηδία, Νορβηγία και Φινλανδία, θα δώσουμε βάση σε δύο τελικούς, αυτόν μεταξύ της Πορτογαλίας και της Ιταλίας για το Euro U19 και αυτόν του Γκολντ Καπ, όπου Μεξικό και Παναμάς θα παίξουν για την κούπα.

919. Μίαλμπι – Νόρκεπινγκ (18:30)

Από σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Μάλμε με 2-1 προέρχεται η Μίαλμπι. Παρέμεινε αήττητη για δεύτερη αγωνιστική και πανηγύρισε το πρώτο της θετικό αποτέλεσμα ύστερα από δύο αγώνες. Στο +9 από την επικίνδυνη ζώνη. Παίζοντας από το 40’ με 10 παίκτες, η Νόρκεπινγκ το πλήρωσε και υπέστη στις καθυστερήσεις την εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Χάλμσταντ. Επιεικώς μέτρια εδώ και αρκετό διάστημα, συμπλήρωσε έξι ματς χωρίς επιτυχία. Πείθει παραπάνω η Μίαλμπι, 1Χ & Under 3.5 στο 1.73. (Stoiximan)

914. Ρόζενμποργκ – Τρόμσο (18:00)

Δεχόμενη δύο γκολ από το 85’ και μετά, η Ρόζενμποργκ υπέστη την ανατροπή από τη Λίλεστρομ και γεύτηκε την εντός έδρας ήττα με 2-1, την τρίτη διαδοχική στην Ελιτεσέριεν. Παράλληλα έμεινε για τέταρτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη και «φλερτάρει» με την επικίνδυνη ζώνη. Αν και δεν έπαιξε άσχημα, η Τρόμσο δεν πήρε κάτι περισσότερο από την ισοπαλία (0-0) κόντρα στη Βαλερένγκα. Είναι γεγονός ότι παίζει καλύτερα εκτός έδρας, παρά εντός. Γιατί να μην τολμήσουμε το 2 DNB σε απόδοση 2.57. (Stoiximan)

1501. Πορτογαλία U19 – Ιταλία U19 (22:00)

Τα «έσπασε» η Πορτογαλία στον ημιτελικό του Euro U19 απέναντι στη Νορβηγία. Τη διέσυρε με 5-0 και πήρε μία άνετη πρόκριση στον μεγάλο τελικό. Για δεύτερο ματς στα τέσσερα που έχει δώσει μέχρι στιγμής στη διοργάνωση, κράτησε το «μηδέν» στην άμυνα. Σε ένα «τρελό» παιχνίδι, η Ιταλία τα έδωσε όλα και παρότι ισοφαρίστηκε δις από την Ισπανία, βρήκε και τρίτο γκολ στο 85’, που της έδωσε και το εισιτήριο για τον τελικό. Οι Πορτογάλοι μοιάζουν ασταμάτητοι. Άσος στο 1.82. (Novibet)

920. Λάχτι – Σεϊναγιόεν (18:30)

Έκανε την έκπληξη η Λάχτι και έφυγε με το διπλό (0-1) από την έδρα της Ελσίνκι. Πρώτη νίκη ύστερα από back-to-back ήττες και πλέον στο -5 από την πρώτη εξάδα. Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τη Σεϊναγιόεν, κέρδισε με 1-0 τη Χόνκα ύστερα από δύο αγωνιστικές, στις οποίες μέτρησε μία ισοπαλία και μία ήττα. Παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, στην ισοβαθμία με την Κουόπιο, αλλά με δύο ματς λιγότερα. Δεν «ανοίγουν» τα παιχνίδια της, το Under 2.5 στο 1.70. (Stoiximan)

250. Μεξικό – Παναμάς (02:30)

Στον ημιτελικό με την Τζαμάικα, το Μεξικό επιβεβαίωσε πλήρως τον χαρακτηρισμό του φαβορί, μπήκε με το «μαχαίρι στα δόντια», δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλό του και την κέρδισε εύκολα με 3-0. Ο Παναμάς έκανε την έκπληξη και πέταξε εκτός Γκολντ Καπ τις ΗΠΑ. Μετά το 0-0 στο 90λεπτο και το 1-1 στην παράταση, επικράτησε με 5-4 στα πέναλτι και εξασφάλισε την παρουσία του στον τελικό της διοργάνωσης για τρίτη φορά στην ιστορία του. Ο πρώτος λόγος στο Μεξικό, άσος στο 1.70. (Novibet)