Προγνωστικά Σήμερα
  • Follow Us -
5

Κουπόνι Στοιχήματος: Στήριξη στους φιλοξενούμενους

Της… Σκανδιναβίας γίνεται στο πρόγραμμα της Κυριακής (9/7), με αναμετρήσεις από Νορβηγία, Σουηδία και Φινλανδία. Τρίτη και τελευταία αγωνιστική στον A’ Όμιλο του Euro U19 και ενδιαφέροντα ματς στην Αργεντινή.

404. Τρόμσο – Βαλερένγκα (18:00)

Εξαιρετική η Τρόμσο, προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Λίλεστρομ. Ανέκαμψε άμεσα μετά την ήττα (3-2) από την Μπόντο Γκλιμτ και τον αποκλεισμό στο Κύπελλο. Αποτέλεσε το πέμπτο διαδοχικό αποτέλεσμα που παίρνει στο πρωτάθλημα. Δεν τα κατάφερε η Βαλερένγκα απέναντι στη Βίκινγκ, την ισοφάρισε στο τέλος, όμως δέχθηκε δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις. Σε δύσκολη κατάσταση, ούτε η αλλαγή προπονητή έχει βοηθήσει. Δεν έχει σχέση η φόρμα της με αυτή της Τρόμσο, άσος στο 2.25. (Novibet)

410. Κάλμαρ – Έλφσμποργκ (18:30)

Δίχως να παίξει ιδιαίτερα καλά, η Κάλμαρ έφυγε με το «Χ» από την έδρα της Μίαλμπι (1-1). Πέμπτη αγωνιστική που απέχει από τις ήττες, στο -7 από το top-3 με ματς λιγότερο. Αν και το ματς με τη Χάμαρμπι θεωρητικά θεωρούταν δύσκολο, η Έλφσμποργκ το έκανε… εύκολο και κέρδισε με 2-0. Τέταρτη νίκη στα πέντε τελευταία ματς στην Άλσβενσκαν και αήττητη εδώ και 12 αγωνιστικές. Πρωταθληματική η πορεία της, στο κατόπι της Μάλμε. Στο 2.25 το διπλό. (Novibet)

411. Μάριεχαμν – Ούλου (18:30)

Μετά το 1-1 σε κανονική διάρκεια και παράταση, η Μάριεχαμν κέρδισε στα πέναλτι την Κουόπιο και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Στο πρωτάθλημα «τρέχει» αήττητο σερί δύο αγώνων (1Ν-1Ι), χωρίς να έχει δεχθεί γκολ. Έχει πάντως πολύ δρόμο ακόμα για να βγει από τις θέσεις των πλέι-άουτ. Φιλοξενεί μία φορμαρισμένη Ούλου, που προέρχεται από τέσσερις διαδοχικές νίκες ανεξαρτήτως διοργάνωσης και αγνοεί την ήττα στα πέντε τελευταία της ματς. Είναι ποιοτικότερη ομάδα, επιλογή το διπλό στο 2.25. (Pame Stoixima)

412. Ιταλία U19 – Πολωνία U19 (19:00)

Με προβάδισμα από το 6ο λεπτό και αγωνιζόμενη με 10 παίκτες από το 44’, η Ιταλία υπέστη τον διασυρμό από την Πορτογαλία (5-1). Παρέμεινε λοιπόν στους τρεις βαθμούς στον 1ο Όμιλο του Euro U19 και πλέον παίζει την πρόκρισή της με την Πολωνία. Οι Πολωνοί δεν λάθεψαν απέναντι στη Μάλτα, την κέρδισαν με 2-0 και μπήκαν στο «κόλπο» της δυάδας. Δεν τους κάνει το «Χ», καθώς υστερούν στην ισοβαθμία. Θέλουν νίκη επί των Ιταλών, που παίζουν για δύο αποτελέσματα. Ο άσος προσφέρεται στο 1.70. (Stoiximan)

323. Ντεφένσα Χουστίσια – Ατλέτικο Λανούς (02:30)

Με ανατροπή του εις βάρους της σκορ, η Ντεφένσα Χουστίσια κέρδισε εκτός έδρας την Άρσεναλ Σαραντί με 2-1 και σημείωσε την τρίτη διαδοχική της νίκη σε ανεξαρτήτως διοργάνωσης. Ποντάρει στο γήπεδό της, δεν είναι τυχαίο ότι αγνοεί την αποτυχία εκεί στα έξι τελευταία της ματς για το πρωτάθλημα. Παρότι έκανε την προσπάθειά της, η Λανούς σπατάλησε τις ευκαιρίες της και δεν απέφυγε την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τη Βελέζ. Πρώτη ήττα ύστερα από επτά αγωνιστικές, δεν έχει λόγους να είναι απογοητευμένη, καθώς παραμένει εντός πεντάδας. Κοινό χαρακτηριστικό των δύο ότι σκοράρουν. Το G/G στο 2.05. (Pame Stoixima)