Προγνωστικά Σήμερα
  • Follow Us -
5

Κουπόνι Στοιχήματος: Υπάρχει το «πρέπει»

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για τις ΑΕΚ Λάρνακας και Γαλατάσαραϊ, αμφότερες είναι τα απόλυτα φαβορί και καλούνται να το επιβεβαιώσουν. Διπλασιάζει τις επιτυχίες της η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, λίγα γκολ περιμένουνε στο σκανδιναβικό ντέρμπι, ίσως περισσότερα στο Καραμπάχ – Ράκοβ.

838. Αστάνα – Ντιναμό Ζάγκρεμπ (17:00)

Καταρρέοντας στο τελευταίο 10λεπτο του 1ου ημιχρόνου, δεχόμενη τρία γκολ σε αυτό το διάστημα, η Αστάνα έχασε με 4-0 από την Ντιναμό Ζάγκρεμπ και πρακτικά αποχαιρετά το Τσάμπιονς Λιγκ, για να συνεχίσει στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ. Στο πρωτάθλημα έχασε από την Κιζιλ-Ζχαρ με 1-0. Για ταξίδι αναψυχής πήγε στο Καζακστάν η κροατική ομάδα, που έχει τη δυναμική να διπλασιάσει τις νίκες της. Την Κυριακή επικράτησε της Ίστρα με 3-0. Πάει για ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα, διπλό στο 1.96 (Novibet)

848. Καραμπάχ – Ράκοβ Τσεστόχοβα (19:00)

Έκανε το «comeback» η Καραμπάχ μετά τα δύο γκολ που δέχθηκε, όμως η ψυχρολουσία για εκείνη ήρθε στις καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα να μην αποφύγει την ήττα με 3-2 από τη Ράκοβ Τσεστόχοβα. Μπορεί φυσικά να παραμείνει το ίδιο ανταγωνιστική και στην έδρα της, έχοντας μεγάλη εμπειρία σε ευρωπαϊκά παιχνίδια. Πιθανό να δούμε παιχνίδι ανάλογο του πρώτου, στο 2.02 το G/G. (Stoiximan)

859. ΑΕΚ Λάρνακας – Τορπέντο Ζοντίνο (20:00)

Με τον εαυτό της χρειάζεται να τα βάλει η ΑΕΚ Λάρνακας, η οποία χαλάρωσε με το σκορ στο 0-3 και δέχθηκε δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο από την Τορπέντο Ζοντίνο. Είναι στο χέρι της να παρουσιαστεί πιο σοβαρή στην «ΑΕΚ Arena». Αναμφίβολα έχει καλύτερη ομάδα. Σαφώς κι έχει τη δυνατότητα να κερδίσει σχετικά άνετα και να προκριθεί στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Θα πάρουμε τον 1 Ασιατικό Χάντικαπ -1.5 σε απόδοση 1.72. (Stoiximan)

858. Χάκεν – Κλάκσβικ (20:00)

Αν και φαινομενικά είχε τον πρώτο λόγο για τη νίκη απέναντι στην Κλάκσβικ, η Χάκεν δεν πήρε τίποτα περισσότερο από τη «λευκή» ισοπαλία (0-0) στα Νησιά Φερόε. Ακολούθησε η νίκη με 3-1 στο ματς της 18ης αγωνιστικής της Άλσβενσκαν κόντρα στην Έλφσμποργκ. Χωρίς αγωνιστική δράση στο Σαββατοκύριακο η Κλάκσβικ, που κατάφερε να διατηρήσει «ανοιχτή» την πρόκριση ενόψει της ρεβάνς. Εξαιρετική αμυντικά, κρατά το «μηδέν» εδώ και τέσσερα ματς. Λόγω αυτού, επιλογή αποτελεί το ασιατικό Under 3.0 στο 1.90. (Stoiximan)

863. Γαλατάσαραϊ – Ζαλγκίρις (21:30)

Η Γαλατάσαραϊ υποτίμησε τη Ζαλγκίρις, έμεινε πρώτη πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή, όπως στις καθυστερήσεις (90’+1’) δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης (2-2). Χωρίς προβάδισμα λοιπόν στον επαναληπτικό του «Rams Global Stadium». Δεν τίθεται καν σε σύγκριση το αν ποιοτικά είναι ανώτερη της αντίπαλου της. Δεν φτάνει αυτό, πρέπει να το δείξει. Οι Λιθουανοί έμειναν «όρθιοι» και θα τα παίξουν όλα στη ρεβάνς. Στο πρωτάθλημα έχασε με σκορ 1-2 από την Πανέβεζις. Μέγα «κάζο» αν αποκλειστούν από αυτή την ομάδα οι Τούρκοι. Στο 1.65 παίζεται ο 1 Ασιατικό Χάντικαπ -2.0. (Stoiximan)